content top

Wstępujemy o pozwolenie na budowę

pobrane-80Po opracowaniu wszystkich projektów, zarówno pod względem rysunkowym jak i wymaganych opisów technicznych, zgromadzeniu niezbędnych dokumentów formalno – prawnych, całość opracowania można złożyć jako komplet do Urzędu. Najczęściej należy dostarczyć przynajmniej cztery identyczne komplety. Na tym etapie pracownicy Urzędu przystępują do weryfikacji złożonej dokumentacji. Przede wszystkim oceniają kompletność wszystkich dokumentów, a w drugiej kolejności przystępują do analizy poprawności przyjętych rozwiązań. Analiza ta polega w głównej mierze na sprawdzeniu poprawności zastosowanych rozwiązań architektonicznych i budowlanych. Dokładnie chodzi o określenie czy są one zgodne z obowiązującymi warunkami technicznymi, a także czy odpowiadają zapisom zawartym w decyzji o warunkach zabudowy lub miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli wszystko jest w porządku, można liczyć na szybkie wydanie pozwolenia na budowę. W przypadku pojawienia się zastrzeżeń lub odnalezienia nieprawidłowości, dokumentacja zawracana jest do biura projektowego.

Należy ją poprawić w wyznaczonych punktach i raz jeszcze oddać do analizy. Projekt, który składany jest do Urzędu nazywamy potocznie opracowaniem budowlanym. Dla przedstawienia bardziej dokładnych rozwiązań, wykonuje się dokumentację wykonawczą, która przeznaczona jest już tylko dla inwestora i ekip budowlanych. W niektórych przypadkach, szczególnie w inwestycjach publicznych, sporządza się również kosztorysy inwestorskie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>