content top

Czy warto montować przydomowe oczyszczalnie ścieków?

W czasach gdy świadomość ekologiczna społeczeństwa rośnie z dnia na dzień, coraz więcej osób decyduje się na montaż małych oczyszczalni ścieków w pobliżu swoich domów. To bardzo dobra alternatywa dla szamba, a przy tym świetny sposób na życie w zgodzie z naturą. Zanim jednak zdecydujemy się na montaż oczyszczalni, warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków filtrują wodę, dokładnie ją oczyszczając. W procesie oczyszczania uczestniczą naturalne bakterie. Wszystkie zanieczyszczenia podlegają biologicznemu rozkładowi. W efekcie powstają proste związki mineralne, w pełni bezpieczne dla naturalnego środowiska. Oczyszczana w ten sposób woda może być z powodzeniem odsączana do gleby albo odprowadzana do rowu melioracyjnego. Nie ma najmniejszego zagrożenia, że zaszkodzi okolicznemu ekosystemowi.

Zakup i montaż oczyszczalni to spory wydatek. Warto jednak mieć świadomość, że w perspektywie czasu inwestycja na pewno nam się zwróci. Koszty eksploatacji i konserwacji oczyszczalni są niewielkie. Regularne opróżnianie szamba jest droższe, a przy tym zdecydowanie mniej komfortowe. Nic zatem dziwnego, że popularność niewielkich oczyszczalni ścieków rośnie z dnia na dzień.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>